Polski Mistrz Świata!

Drukuj

Piotr Parfianowicz, nasz przyjaciel z warszawskiego UNTS-u został Mistrzem Świata Juniorów w klasycznym biegu na orientację. Na królewskim dystansie pokazał najwyższą dyspozycję i spełnił swoje wielkie marzenie, stając na najwyższym stopniu podium. Tym pięknym akcentem rozpoczęły się zmagania najepszych na świecie młodych biegaczy.

Polskę reprezentowała szeroka i stosunkowo młoda kadra, w skład której weszli reprezentanci naszego klubu: Agata Stankiewicz i Krzysiek Rzeńca. Na pierwszej w swojej karierze tak poważnej imprezie pokazali, że wiedzą czego chcą i zajęli dobre miejsca. Na sztafetach, po świetnych biegach, zajęli siódme miejsca z realnymi szansami na walkę o najwyższe laury! Na sprincie Agata była 27., a Krzysiek 39. Na dystansie średnim Agacie udało się zakwalifikować do ścisłego finału, w którym, mimo błędów, wywalczyła 40. miejsce. Gratulujemy i liczymy na więcej za rok!