Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz"

Drukuj

 

EDYCJA 2016
 

WYNIKI     

ZDJĘCIA

MAPA ZBIORÓWKA

REGULAMIN 2016 

 

Zawody współfinansowane z Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa oraz z Urzędu Marszałkowskiego w ramach zadania: Upowszechnianie i promocja  turystyki i krajoznawstwa na terenie województwa łódzkiego.

      logo uproszczone promuje lodzkie            logo lodzki szlak konny duze                                Logo Miasta odzi

 

 

Łyk historii

Od roku 1997 nasz klub jest organizatorem Turystycznego Marszu na Orientację „Orientuj się i licz”, który, aby umożliwić udział jak największej liczbie zainteresowanych, odbywa się na terenie Lasu Łagiewnickiego znajdującego się w granicach miasta. W 29 rozegranych dotychczas imprezach wzięło udział już kilkanaście tysięcy uczniów szkół z województwa łódzkiego i dolnośląskiego. W jednym z pierwszych marszów uczestniczyło ponad 700 osób.  Ze względów organizacyjnych musieliśmy wprowadzić ograniczenia zgłoszeń, których ilość przekraczała niekiedy 1000. W ostatnich latach liczba startujących ustabilizowała się na poziomie 350 – 450 osób, dzięki czemu znacznie podniósł się poziom zmagań.

Zawody polegają na odnalezieniu w ciągu 70 minut jak największej ilości zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych, potwierdzenie ich odnalezienia przy użyciu elektronicznego chipa (kiedyś karty startowej) oraz wykonaniu dodatkowych zadań topograficznych i matematycznych. Rywalizacja przebiega w patrolach, w czterech kategoriach wiekowych. Dzięki wsparciu z urzędów wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy uczestnictwa, napoje i słodycze, a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe. Impreza bywa często relacjonowana przez lokalne telewizje i dzienniki. Wszyscy zaangażowani w organizację zawodów pracują na zasadzie wolontariatu.

 

EDYCJA 2015 

WYNIKI

ZDJĘCIA: Krzysztof LewandowskiAndrzej Deredos

FILM TV TOYA    FILMY PRZEMKA

MAPA ZBIORÓWKA


EDYCJA 2014

WYNIKI    RELACJA TV TOYA       ZDJĘCIA        FILMY 

MAPA ZBIORÓWKA

EDYCJA 2013

WYNIKI 

MAPA TDm (szkoły podstawowe)
MAPA TDs (gimnazja)
MAPA TJ (szkoły ponadgimnazjalne)
MAPA TS (dorośli)

ZDJĘCIA (Krzysztof Lewandowski - Galeria Orientusia) 

EDYCJA 2012 Zdjęcia.

 

Friday the 28th. Affiliate Marketing. administrator: poplawa tlen.pl
Copyright 2012

©