6 medali najmłodszych w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików!

Drukuj

Z 6 medalami wrócili z rozgrywanych w Nowym Dworze Mazowieckim Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików nasi najmłodsi zawodnicy. W gronie ponad 60 rywali (chłopcy) i 40 rywalek (dziewczęta) z mazowieckich, lubelskich i łódzkich klubów, Orientusie zaliczali się do najlepszych. Komplet medali wywalczył Piotrek Rzeńca, który wygrał sprint, był trzeci w klasyku i drugi w sztafecie z Kubą Pietkiem i Maćkiem Parmee - po pasjonującej walce z naszą drugą sztafetą: Dawid Wlazeł, Grześ Bartos, Filip Mordaka, którzy ukończyli bieg na 3. miejscu. Miłą niespodziankę sprawił swym brązowym medalem w sprincie Dawid Wlazeł, a prawdziwą sensację Amelka Block. Nasza 11-latka walcząc z dużo starszymi przeciwniczkami i to na ich terenie, zajęła 4. miejsce w sprincie i 3. w klasyku! Dobrze wypadła też Agnieszka Proga (2 razy w pierwszej 10), a rewelacyjnie 10-letni Zbyś Bartos. Nasz najmłodszy biegacz wyprzedził wielu gimnazjalistów i wzbogacił dorobek klubu o cenne punkty do klasyfikacji Ministerstwa Sportu. Punkty dorzucił jeszcze Maciek Jasiński i uzbierało się ich najwięcej od kilku lat w tej kategorii wiekowej. Brawo młodzi! Za rok MMM na naszym terenie!

Dobre wieści nadeszły też z kolejnej rundy Wschodnioczeskiego Pucharu, w których to zawodach startował nasz As - Rafał. Oczywiście pokazał się z dobrej strony i wywalczył świetne, 3. miejsce. Gratulacje dla wszystkich!